HoNsU hakee valmennuspäällikköä

14.5.2021 15:27 Laadukkaan toiminnan ja seuran kehittymisen takaamiseksi etsimme seuraamme valmennuspäällikköä. Olemme saaneet valmennuspäällikön palkkaukseen seuratoiminnan kehittämistuen Opetus- ja kulttuuriministeriöltä kaudelle 2021-2022.

HoNsU Juniorit ry on lisenssimäärältään mitattuna Suomen seitsemänneksi suurin, Koripalloliiton Keskisen alueen suurin ja koko Suomessa kaudella 2020-2021 lisenssimääräänsä neljänneksi eniten kasvattanut koripalloseura. HoNsUssa on tällä hetkellä noin 250 junioripelaajaa, 50 aikuispelaajaa ja sen lisäksi reilut 250 koriskoululaista. Toiminnassa on mukana 40 valmentajaa ja yli 100 vapaaehtoista aktiivia, joita ilman seuran toiminta olisi mahdotonta. 

Valmennuspäällikön tehtävät
- Odotamme sinulta halua kehittää seuran pienempien junioreiden toimintaa ja sitä kautta kasvattaa harrastajamääriä. Erityisesti Lauri Markkasen koriskouluryhmien ja seuran mikroikäisten joukkueiden toiminnan kehittäminen sekä siirtymisen helpottaminen koriskouluista seuran ikäkausijoukkueisiin.
- Lisäksi vastaat seuran valmennuksen kokonaisvaltaisesta kehittämisestä ja luot seuralle uuden valmennuslinjan nykyisten toimintatapojen pohjalta.
- Kehität myös seuran nykyisiä valmentajia seuran sisäisillä ja Koripalloliiton koulutuksilla. Tehtäviisi kuuluvat myös valmentajien sitouttaminen toimintaan sekä uusien valmentajien ja toimijoiden rekrytointi.
- Muista työtehtävistä (esim. joukkuevalmennus ja yläkouluvalmennus) voidaan sopia valitun henkilön osaamisen ja intressien pohjalta.

Toivomme sinulta
- kokemusta lasten ja nuorten kanssa toimimisesta
- innostunutta asennetta
- yhteistyökykyä ja vuorovaikutustaitoja
- soveltuvaa koulutusta
- joustavuutta, sillä työtä on myös iltaisin ja viikonloppuisin

Eduksi katsotaan
- koripallon valmennustutkinnot
- kokemus seuratoiminnasta ja juniorivalmennuksesta
- kokemus maajoukkuevalmennuksesta
- kaikki liikunnallinen koulutus sekä kielitaito

Valmennuspäällikön työ on vakituinen ja kokoaikainen. Tehtävä alkaa elokuussa 2021 tai sopimuksen mukaan.

Hakemukset palkkatoiveineen sähköpostilla 28.5.2021 mennessä osoitteeseen info@honsu.fi

Lisätietoja tehtävästä antaa HoNsUn seuratyöntekijä Sami Tolkki, puh. 050-4678708, sami.tolkki@honsu.fi.

 
13.12.2023 15:59 Keskinen alue

Vaasan Salama etsii juniorivalmentajaa / seurakoordinaattoria

Vaasan Salama on juniorijäsenmäärältään Pohjanmaan suurin koripalloon keskittynyt junioriseura. Jäsenmäärä on kasvanut viime vuosina merkittävästi ja tulevien koripallokausien tavoite on entisestään kehittää toimintaa. Haemme nyt junioritoimintaan erikoistunutta valmentajaa. Toimi on toistaiseksi voimassa oleva ja töiden alkamisaika on sovittavissa.

8.9.2023 20:22 Keskinen alue

Marko Kainulainen JBA:n tapahtumapäälliköksi

JBA saa riveihinsä todella kovan luokan vahvistuksen kun tapahtuma-alan ammattilainen ja intohimoinen koripallomies Marko Kainulainen aloittaa seuran tapahtumapäällikkönä.

16.8.2023 16:38 Keskinen alue

Kimmo Juvonen JBA:n toiminnanjohtajaksi

JBA:n taustaorganisaatio ottaa ison harppauksen eteenpäin kun JBA:n hallituksen puheenjohtajana seuran perustamisesta lähtien toiminut Kimmo Juvonen aloitti työnsä toiminnanjohtajana eilen 15.8.2023.

27.4.2023 19:49 Keskinen alue

Jyväskylä Basketball Academy hakee päätoimista toiminnanjohtajaa

Edellytämme laaja-alaista tuntemusta urheiluseuratoiminnasta, myyntikokemusta sekä ennenkaikkea intohimoa ja uskallusta lähteä kehittämään kanssamme aivan uudenlaista urheiluseuraa!

4.4.2023 00:57 Keskinen alue

Vaasan Salama etsii juniorivalmentajaa / valmennuksenkehittäjää / seurakoordinaattoria koripallokaudelle 2023–2024

Vaasan Salama on juniorijäsenmäärältään Pohjanmaan suurin koripalloon keskittynyt junioriseura. Jäsenmäärä on kasvanut viime vuosina merkittävästi ja tulevien koripallokausien tavoite on entisestään kehittää toimintaa. Haemme nyt junioritoimintaan erikoistunutta valmentajaa koripallokaudelle 2023–2024.

22.2.2023 21:56 Keskinen alue

Yhdistä opiskelu ja urheilu Jyväskylässä!

Kevään 2023 yhteishaku käynnistyi tiistaina 21.2. Jyväskylä tarjoaa koripalloilijoille maan parhaat olosuhteet opiskelun ja laadukkaan harjoittelun yhdistämiseen.

16.7.2022 10:38 Keskinen alue

Ville Kesänen Vaasan Salaman seurakoordinaattoriksi

Vaasan Salaman keväinen valmennuksen kehittäjän toimihaku tuotti hienon tuloksen.

9.5.2022 18:51 Keskinen alue

Vaasan Salama etsii Juniorivalmentajaa/valmennuksenkehittäjää koripallokaudelle 2022–2023

Vaasan Salama on juniorijäsenmäärältään Pohjanmaan suurin koripalloon keskittynyt junioriseura. Tulevien koripallokausien tavoite on entisestään kehittää junioritoimintaa. Haemme nyt junioritoimintaan erikoistunutta valmentajaa koripallokaudelle 2022–2023.

22.2.2022 15:55 Keskinen alue

KUORTANE BASKETBALL CAMP 27-30.6.2022

Tytöt & Pojat 2006-2014. Yli 50% paikoista jo varattu, ilmoittaudu ajoissa ja varmista paikkasi kesän kuumimmalla korisleirillä!

10.2.2022 22:42 Keskinen alue

Yhteishaku 2022: Yhdistä opiskelu ja urheilu Jyväskylässä!

Kevään 2022 yhteishaku käynnistyy tiistaina 22.2. ja Jyväskylä tarjoaa koripalloilijoille maan parhaat olosuhteet opiskelun ja laadukkaan harjoittelun yhdistämiseen.

Näytä lisää vastaavia