175 cm / kg
Syntynyt 1991
Naisten Korisliigassa saatiin selville kolme välieräjoukkuetta. Välieriin tiensä selvittivät PeKa, Kouvottaret ja HBA.
Naisten Korisliigassa pelattiin viimeiset ottelut niin ylemmässä kuin alemmassakin jatkosarjassa. Pudotuspeleihin tiensä selvittivät PeKa, Kouvottaret, ToPo, HBA, ViVe, EBT, Honka ja FoA. Pudotuspelit käynnistyvät maanantaina ja tarkempi ohjelma julkistetaan huomenna.
Naisten Korisliigassa pelattiin kolme ottelua. Ylemmän jatkosarjan voittajia olivat Kouvottaret ja ViVe. Honka voitti alemman jatkosarjan ainoan ottelun.
Tapiolan Honka otti illan ainoassa ottelussa tärkeän voiton Pyrinnön vieraana. Voitto kirjattiin vieraille 95-60.
Naisten Korisliigassa pelattiin kolme ottelua. Honka ja EBT parantelivat asemiaan pudotuspelipaikkataistelussa. PeKa puolestaan kasvatti sarjajohtoaan ylemmän jatkosarjan puolella.
Tapiolan Honka ja Lappeenrannan Catz aloittivat jatkosarjaurakkansa Espoossa. Vierasjoukkue pelasi vahvasti ja haki voiton 71-62.
Tapiolan Honka voitti Pyrinnön runkosarjan viimeisessä ottelussa. Molemmat joukkueet jatkavat pelejään alemmassa jatkosarjassa.
Naisten Korisliigan runkosarjassa pelataan viimeisiä otteluita ennen jatkosarjoja. Illan otteluissa voittoihin ylsivät HBA ja ToPo, jotka jatkavat pelejään ylemmässä jatkosarjassa.
Tapiolan Honka pääsi pitkästä aikaa parketeille, kun se kohtasi kotihallissaan Torpan Pojat. Kotijoukkue vei trillerin lopulta 82-81.
Naisten Korisliigassa pelattiin viimeiset ottelut tämän vuoden puolella. Seuraavan kerran pelataan 5.1.2022.
Kouvottaret sai vieraita Espoosta. Vierasjoukkue oli otteluun lähdettäessä neljä pistettä kotijoukkueen takana, mutta kavensi 85-77 voitolla eron kahteen pisteeseen.
Naisten Korisliiga jatkui viidellä ottelulla. Voitot merkittiin Vimpelille, Kouvottarille, ToPo:lle, Hongalle ja Peli-Karhuille.
Naisten Korisliiga jatkui lauantaina kolmella ottelulla. Voitot merkittiin Lappeenrannan Catzille, Hongalle ja ToPo:lle.
Naisten Korisliigassa nähtiin hurjia yksilötilastoja ympäri Suomen. Muiden muassa Taru Tuukkanen, Zykera Rice, Carmen Tyson-Thomas ja Anni Jämsä olivat iskussa.
Naisten Korisliigan toinen kierros jatkui kolmella ottelulla. Illasta voitokkaina selvisivät PeKa, EBT ja FoA.
Naisten Korisliigan avauskierros saatiin pelattua päätökseen. Voittoihin ylsivät Honka, ViVe, PeKa ja FoA.