Julián de Landaluce Machuca LePyn valmentajaksi

23.6.2022 06:56 LePy ja espanjalaissyntyinen Julián de Landaluce Machuca (28 v) ovat tehneet valmentajasopimuksen. Julián aloittaa LePyssä päätoimisena valmentajana 1.8.2022.

Malagasta kotoisin oleva Julián on pelannut koripalloa lapsesta lähtien. Hän tulee todellisesta koripalloperheestä. Äiti on entinen ammattilaispelaaja. Isä, peliuransa jälkeen myös äiti sekä veli ovat kaikki toimineet koripallovalmentajina.

Julián aloitti valmentamisen 18-vuotiaana. Hän on valmentanut kaiken ikäisiä tyttöjä ja poikia. Menneellä kaudella Julián valmensi joukkueensa Malagan alueen MU17 mestariksi.

Julián on innoissaan uudesta valmentajapestistään LePyssä. Päätoiminen koripallovalmentaminen on hänelle kaivattu seuraava askel valmentajaurallaan. Vielä kun saa yhdistettyä valmentamisen ja mahdollisuuden valmentamisesta ulkomailla, niin pitkään kaivattu unelma täydentyy. Julián uskoo tuovansa espanjalaista intohimoa ja tekemisen meininkiä LePyyn.

LePy on syystäkin tyytyväinen viimeisimpään rekrytointiinsa. Marbella Basketin vahvasti suosittelema Julián tulee täydentämään LePyn erittäin ammattitaitoista valmennusjoukkoa entisestään. Nyt kaikissa joukkueissa on päävalmentajat sekä erittäin ammattimaiset valmennustiimit. Kaudesta 2022-2023 tulee todella mielenkiintoinen.

Oranssi perhe toivottaa Juliánin tervetulleeksi LePyyn!

 
23.1.2024 15:41 Seura tiedottaa

Porvoon Tarmo hakee juniorivalmentajaa

Porvoon Tarmo hakee innokasta ja osaavaa valmentajaa. Tule mukaan kehittämään juniorikoripalloa Porvoossa.

7.8.2023 10:36 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY:n päävalmentajat kaudelle 2023-2024

Päävalmentajat vastaavat joukkueen valmentamisesta yhdessä valmennustiiminsä kanssa. Ylpeänä seura julkaisee kauden päävalmentajat, joista löytyy pitkän linjan valmennuskokemusta sekä osaavia, motivoituneita nuoria valmentajia hyvässä suhteessa!

19.7.2023 10:03 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Porvoon Tarmoon

Seura hakee päätoimista valmentajaa seuran eri ikäisille junioreille.

19.6.2023 19:12 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Sykkiin?

Seuramme nuorimpien joukkueissa on vielä muutama valmentajapaikka avoinna.

30.5.2023 14:17 Seura tiedottaa

ToPon valmentajat 23-24

ToPon tulevan kauden valmennustiimit alkavat muotoutumaan.

26.5.2023 11:48 Seura tiedottaa

ToPoLa hakee valmentajia

Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa on vuonna 1978 perustettu koripalloseura Helsingin Lauttasaaressa. Haemme valmentajia vielä muutamaan ikäryhmäjoukkueeseen.

24.5.2023 15:35 Seura tiedottaa

Tapiolan Hongan päävalmentajat 2023-2024

Tapiolan Hongan tulevan pelikauden päävalmentajat on nimetty. Eri ikäluokkien päävalmentajien nimet ovat alla olevassa listassa. Hongan joukkueiden valmennuksesta vastaavat pääosin tutut nimet, mutta valmennusvastuissa on jonkun verran muutoksia edelliskauteen verrattuna.

19.5.2023 06:49 Seura tiedottaa

MaSu-Basketin valmentajat kaudelle 2023-24

Seuran tulevan kauden valmentajat on valittu. Jokaisen ikäluokan päävalmentajat ovat erittäin kokeneita valmennuksen ammattilaisia. Valmennustiimit koostuvat aikuisista koulutetuista valmentajista. Toiminta joka ikäluokassa pyörii koko kesän.

17.5.2023 08:13 Seura tiedottaa

LePyn päävalmentajat 2023-2024

LePyn päävalmentajat tulevalle kaudelle on nimetty. Päävalmentajien lisäksi valmennustiimeihin kuuluu vanhempivalmentajia ja juniorivalmentajia. Staffeja täydennetään kesän aikana.

26.4.2023 14:30 Seura tiedottaa

Hyvinkään Ponteva hakee valmentajia vahvistamaan junioripolkuaan

HyPo hakee koripallovalmentajia vahvistamaan vanhimpien juniorijoukkueiden valmennustiimejä, osaksi aina edustusjoukkueiden apuvalmentajiksi asti. Juniorijoukkueet kilpailevat paikoista valtakunnan sarjoissa.

Näytä lisää vastaavia